Dzien Dziecka

Piszą o nas

Stowarzyszenie Oldbojów Pogoni im. Floriana Krygiera realizuje projekt –„Pogoń Szczecin współpraca pokoleń”. Projekt międzypokoleniowy w ramach programu „Seniorzy w akcji” został wyróżniony w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Do konkursu mogły startować osoby, które ukończyły 60 lat. Najważniejszym warunkiem była międzypokoleniowość projektu i jego zawartość obywatelska i edukacyjna. Projekt Zbigniewa Piaseckiego (członek Stowarzyszenia Oldbojów Pogoni Szczecin) przeszedł trzy etapy kwalifikacji. Do II etapu zakwalifikowano 81 projektów, a ostatecznie nagrodzono 35.

Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2015 roku przez najstarszych seniorów stowarzyszenia oraz klubową młodzież. Projekt polega na współpracy międzypokoleniowej najstarszych piłkarzy i trenerów Pogoni z najmłodszymi zawodnikami Pogoni. Zakłada on aktywizację osób które ukończyły 60 lat na rzecz najbliższego środowiska. Akcja ma charakter sportowy i historyczny. Część sportowa to m.in. wsparcie naszych najmłodszych klubowych drużyn młodzieżowych poprzez  organizowanie turniejów, sędziowanie tych turniejów przez oldbojów Pogoni +60 oraz wsparcie ich pomocą finansową. Inną częścią sportową projektu jest stała współpraca oldbojów z animatorami orlików i wyszukiwanie najzdolniejszych piłkarsko dzieci z różnych środowisk. Część edukacyjna i historyczna projektu to wspólna praca młodzieży naszego klubu z seniorami na temat wybranych fragmentów 66 letniej historii naszego klubu.

Oldboje wybrali już piłkarzy, działaczy, trenerów z całej historii klubu, o których wspólnie z młodzieżą będą pisali. Historię tych ważnych dla Pogoni osób będą opracowywali do 30 czerwca. Wspólnie z młodzieżą zbiorą wiadomości, dokumenty i zdjęcia. Młodzi piłkarze będą przeprowadzali rozmowy ze starszymi zawodnikami. Jednym słowem wspólnie napiszą historię naszego klubu. Będzie okazja do rozmowy z byłymi piłkarzami Pogoni: Teodorem Jabłonowskim, Ryszardem Wiśniewskim, Marianem Kielcem, Henrykiem Wawrowskim, Zenonem Kasztelanem, Wojciechem Frączczakiem,  Jerzym Jatczakiem i Zbigniewem Kozłowskim.

Projekt wspiera Fundacja Polsko-Amerykańska.

Źródło: http://pogonszczecin.pl/aktualnosci/8235/Pogon-polaczy-pokolenia.html